اکسس پوینت
اکسس پوینت
به این مطلب امتیاز دهید

اکسس پوینت
به این مطلب امتیاز دهید

چه تعداد کاربر میتوانند به یک اکسس پوینت متصل شوند ؟

این اولین سوالی است که در زمان انتخاب یک اکسس پوینت پرسیده میشود  و ارتباط مستقیم با نوع ارتباط و میزان ترافیک مورد استفاده آنها دارد . در شبکه های Wifi ، دو نوع کاربر متصل شده داریم :

Associated Stations

Active Stations

منظور از Associated Stations همان کاربرانی هستند که یک ارتباط  اولیه با اکسس پوینت برقرار کرده اند و الزاما به این معنی نیست که کاربر در حال انتقال اطلاعات و فعالیت است( به عنوان مثال ممکن است که به شبکه wifi متصل شده باشد ولی در Hotspot هنوز Authenticate نشده باشد) و …

منظور از Active Stations  یا (Concurrent Stations) کاربرانی هستند که دارای ارتباط اولیه Association  و همچنین در حال فعالیت   بوده و  و اجازه عبور ترافیک از اکسس پوینت  را دارند و در حال حاضر در حال کار هستند.

بدیهی است که تعداد کاربر همزمان واقعی ، Active Stations  است که کاملا به توانایی و قدرت سخت افزاری اکسس پوینت بستگی دارد.

به طور کلی در تعداد کاربر Associated خیلی محدودیت نداریم و حتی تعداد ۱۰۰ تا ۱۵۰ کاربر( در حالت تئوری تا ۲۰۰۷ کاربر)  هم میتوانند به یک اکسس پوینت Associate  شوند.

کاربران Active هستند که حافظه و پردازنده اصلی یک اکسس پوینت را مشغول می کنند و باعث تفاوت کاری بین تجهیزات میشوند. این تعداد از حدود ۱۰ کاربر همزمان تا حدود ۸۰ کاربر همزمان در مدل های مختلف متغیر است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات