اکسس پوینت
اکسس پوینت
به این مطلب امتیاز دهید

اکسس پوینت
به این مطلب امتیاز دهید

 

چه تعداد کاربر میتوانند به یک اکسس پوینت متصل شوند ؟

این اولین سوالی است که در زمان انتخاب یک اکسس پوینت پرسیده میشود  و ارتباط مستقیم با نوع ارتباط و میزان ترافیک مورد استفاده آنها دارد . در شبکه های Wifi ، دو نوع کاربر متصل شده داریم :

Associated Stations

Active Stations

منظور از Associated Stations همان کاربرانی هستند که یک ارتباط  اولیه با اکسس پوینت برقرار کرده اند و الزاما به این معنی نیست که کاربر در حال انتقال اطلاعات و فعالیت است( به عنوان مثال ممکن است که به شبکه wifi متصل شده باشد ولی در Hotspot هنوز Authenticate نشده باشد) و …

منظور از Active Stations  یا (Concurrent Stations) کاربرانی هستند که دارای ارتباط اولیه Association  و همچنین در حال فعالیت   بوده و  و اجازه عبور ترافیک از اکسس پوینت  را دارند و در حال حاضر در حال کار هستند.

بدیهی است که تعداد کاربر همزمان واقعی ، Active Stations  است که کاملا به توانایی و قدرت سخت افزاری اکسس پوینت بستگی دارد.

به طور کلی در تعداد کاربر Associated خیلی محدودیت نداریم و حتی تعداد ۱۰۰ تا ۱۵۰ کاربر( در حالت تئوری تا ۲۰۰۷ کاربر)  هم میتوانند به یک اکسس پوینت Associate  شوند.

کاربران Active هستند که حافظه و پردازنده اصلی یک اکسس پوینت را مشغول می کنند و باعث تفاوت کاری بین تجهیزات میشوند. این تعداد از حدود ۱۰ کاربر همزمان تا حدود ۸۰ کاربر همزمان در مدل های مختلف متغیر است.

mohammad

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات